Ściąga na upalny weekend.

Kliknij aby powiększyć

W taką pogodę warto pobyć trochę nad, na, w wodzie. Co prawda wody w naszych rzekach ubywa ale kajakiem można jeszcze popływać. Poniżej ściąga z kontaktami do wypożyczalni kajaków. Warto wypożyczyć kajak, warto zasięgnąć języka gdzie da się pływać. Oczywiście lista nie jest pełna, staraliśmy się aby znalazła się na niej przynajmniej jedna wypożyczalnia nad każdą z naszych trzech rzek.

czytaj więcej »
 

Pomiechówek – warto tam zajrzeć. .

Pomiechówek – warto tam zajrzeć. .

W Pomiechówku nie ma czasu na nudę. Jest Wkra i plaża. Siłownia na wolnym powietrzu i park linowy. Ścianka wspinaczkowa i Wiking. Trasa zdrowia PZU i wypożyczalnia rowerów. Czyli jest wszystko czego dusza zapragnie żeby aktywni spędzić czas.
Nowości w tej ofercie dla turystów to wypożyczalnia rowerów i Wiking.

czytaj więcej »
 

Zanzibar i Tanzania w GCK w Łajskach

Zanzibar i Tanzania w GCK w Łajskach

W lipcu i sierpniu w galerii Gminnego Centrum Kultury w Łajskach w gminie Wieliszew można oglądać już drugą wystawę „ afrykańskich" zdjęć Bożeny Kubiak. W 2013 można było obejrzeć zdjęcia z wyprawy do Kenii. W tym roku pani Bożena Kubiak prezentuje w galerii zdjęcia z Zanzibaru i Tanzanii. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

Wypad nad Bajkał z zahaczeniem o Moskwę.

Wypad nad Bajkał z zahaczeniem o Moskwę.

Gospoda pod globusem mimo wakacji działa i to bardzo intensywnie. Jeszcze nie wygasły wspomnienia wieczoru we Lwowie a tu już w najbliższą środę 22 lipca Bajkał, Moskwa. Gości gospody czeka wyprawa do krainy pięknej przygody i szamanizmu, nad najgłębsze najstarsze jezioro świata. Z nad Bajkału skoczymy do Moskwy. Na tę wyprawę zabiorą Nas Agnieszka Drzazgowska i Jarosław Kurowski. Zapowiada się kolejny niesamowity wieczór. Tym razem jesteśmy w Zajeździe Magnolia w Pomiechówku serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

A może na ryby ?

A może na ryby ?

Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek, ma ofertę zarówno dla miłośników survivalu i bardzo czynnego odpoczynku, nawet sportów ekstremalnych, jak i całych, wielopokoleniowych rodzin z małymi dziećmi. Coś dla siebie znajdą tu także wędkarze. Poza brzegami Wkry Narwi i Wisły łowić można w licznych jeziorkach w ich starorzeczach. Jest tu też kilka miejsc gdzie na wędkarzy czeka specjalna infrastruktura: pomosty, łodzie czy też miejsca noclegowe. Z jaka ryba można się spotkać w naszych wodach? Od drapieżnych szczupaków po płotki.

Poniżej informacje o kilku miejscach które warto odwiedzić. Zdajemy sobie sprawę że to zaledwie kilka, z całej masy łowisk na naszym terenie. Prosimy o podzielenie się swoimi miejscami gdzie bierze ryba. Na informacje czekamy pod adresem 3rzeki@3rzeki.pl .

czytaj więcej »
 

poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 z 98 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.