Porozumienie o współpracy

Kliknij aby powiększyć

W środę ósmego lutego 2012 roku Zespół Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim i Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek, podpisały porozumienie dotyczące współpracy. Przedstawiciele szkoły Pani Dyrektor Ewa Malasiewicz, Pani Wicedyrektor Beata Kisiel i Kierownika Praktyk, Pani Bogumiła Myśliwiec oraz przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek Pan Sebastian Sosiński – Prezes Zarządu oraz Pan Marek Kozłowski – Sekretarz Zarządu wyrazili chęć współpracy w zakresie rozwoju turystyki w regionie. Podpisane porozumienie ma na celu zintensyfikowanie i sformalizowanie istniejącej już współpracy. Uczniowie technikum (zawód technik obsługi turystycznej) mogli, bowiem do tej pory odbywać obowiązkową praktykę w Centrum Informacji Turystycznej w Twierdzy Modlin.

czytaj więcej »
 

Konkurs na wójta roku - wójt Pomiechówka w finale.

Konkurs na wójta roku - wójt Pomiechówka w finale.

Program pierwszy TVP corocznie organizuje konkurs, który ma na celu wyłonić najlepszego polskiego wójta. W finałowej dziesiątce tegorocznej edycji konkursu znalazł się Pan Dariusz Bielecki, Wójt Gminy Pomiechówek. Zwycięzca zostanie wskazany przez widzów TVP 1 w drodze głosowania. Na wiadomości sms z głosem na wybranego wójta organizatorzy czekają do 10 lutego 2012. Głos na Pana Dariusza Bieleckiego, wójta Gminy Pomiechówek, członka Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek możemy oddać wysyłając sms o treści 1 pod numer 7120 ( koszt 1,23).

czytaj więcej »
 

Zmiany w czasie pracy CIT i Biura LOT w piątek 27 stycznia

Zmiany  w czasie pracy CIT i Biura LOT w piątek 27 stycznia

Informujemy, że w piątek 27 stycznia 2012 roku centrum Informacji Turystycznej i Biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek będę nieczynne w godzinach 10 -14.
Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej »
 

Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń” - zapraszamy na wystawę

Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń” - zapraszamy na wystawę

W Sali Konferencyjnej w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek przy ulicy Ledóchowskiego 164 można podziwiać wystawę przygotowaną przez instytut Pamięci Narodowej. Wystawa nosi tytuł „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”. Można ją oglądać przez cały tydzień od godziny 11 do 16. Ekspozycja prezentowana jest u nas dzięki współpracy Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin z Instytutem Pamięci Narodowej .

Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

„W Ciemności” - ten film powstawał u nas.

„W Ciemności” - ten film powstawał u nas.

Od czwartku piątego stycznia w kinach można obejrzeć najnowszy film Agnieszki Holland zatytułowany „W ciemności”. Jest to wstrząsająca opowieść o losach grupy Żydów ukrywających się przez 14 miesięcy w lwowskich kanałach. Film jest polskim kandydatem do Oskara.
Część scen tego obrazu nakręcono w plenerach modlińskiej twierdzy. Jak szukać tych miejsc?

czytaj więcej »
 

poprzednia 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 z 98 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.