Europa za 100 euro - czy to możliwe?

Kliknij aby powiększyć

We wtorek 15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Paderewskiego 22 czeka na miłośników podróży nie lada gratka, spotkanie z pisarzem podróżnikiem i aktorem, autorem książek
„Dalej w drogę” i „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro” panem Tadeuszem Chudeckim.
Organizatorzy serdecznie zapraszają na godzinę 18.00 we wtorek 15 listopada 2011.

czytaj więcej »
 

II etap rekrutacji do projektu...

II etap rekrutacji do projektu...

Z radością informujemy, że Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek bierze udział w II etapie rekrutacji do projektu „Sieć Lokalnych Organizacji Turystycznych drogą do wzmocnienia potencjału organizacji pozarządowych branży turystycznej” realizowanego przez Toruński LOT. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w projekcie zostały zaproszone LOT-y z całej Polski. Czas trwania projektu przewidziany jest do 30 września 2013 roku. Projekt zakłada atrakcyjne szkolenia branżowe i 4 ogólnopolskie konferencje mające doprowadzić do nawiązania ścisłej współpracy między LOT-ami.


Szczegółowe informacje na temat projektu na stronie internetowej http://www.sieclot.pl/

czytaj więcej »
 

Ostatnie dni głosowania - zagłosuj na Mazury.

Ostatnie dni głosowania - zagłosuj na  Mazury.

O godz. 11.11 czasu Greenwich, czyli o godz. 12.11 czasu polskiego w piątek 11 listopada kończy się głosowanie w światowym konkursie na nowe cuda natury. O wejście do finałowej siódemki walczą w nim Mazury. Zagłosuj i Ty szczegóły na mazurycudnatury.org/pl/jak-glosowac.html

czytaj więcej »
 

93. rocznica Odzyskania Niepodległości

93. rocznica Odzyskania Niepodległości

Władze Samorządowe Miasta
Nowy Dwór Mazowiecki

zapraszają
11 listopada 2011r.

na uroczyste obchody
93. rocznicy Odzyskania Niepodległości

W programie:

godz. 10:00 - Msza Św. w kościele pw. św. Michałą Archanioła
- przemarsz ze sztandarem ul. Warszawską pod pomnik przy skwerze “Solidarności”
- złożenie kwiatów pod pomnikiem

godz. 16:00 - Msza Św. Polowa na cmentarzu wojennym w Modlinie Twierdzy
- apel poległych
- salwa honorowa
- składanie kwiatów

czytaj więcej »
 

Finał gry miejskiej - Zapal Świeczkę Bohaterom

Finał gry miejskiej  - Zapal Świeczkę Bohaterom

W niedzielę szóstego listopada w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej odbyło się podsumowanie Gry Miejskiej - Zapal Świeczkę Bohaterom. Zwycięzcą zabawy został Mateusz Jaromin, który najszybciej wykonał wszystkie zadania stawiane uczestnikom gry. Nagrodę specjalną za wykonanie dodatkowych zadań otrzymał Andrzej Mielecki, który zapalił znicze na grobach generała Wiktora Thommée i pułkownika Alojzego Nowaka na Warszawskich Powązkach. Pozostali uczestnicy odebrali zestawy pamiątkowych upominków.

czytaj więcej »
 

poprzednia 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 z 98 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.