"Zadarzyło się w 2013"- zsady

Kliknij aby powiększyć

Na długie grudniowe wieczory przygotowaliśmy dla Was nasi drodzy Przyjaciele grę, która pozwoli Wam nas poznać. Przy okazji będzie szansą do zdobycia dwunastu drobnych upominków i jednej dużej nagrody dla zwycięzcy całego cyklu.

czytaj więcej »
 

Zdarzyło się w 2013.

Zdarzyło się w 2013.

Jaki jest najlepszy dzień na start nowego przedsięwzięcia? Oczywiście trzynasty piątek – to taki stary przesąd ludzi przesądnych. Skorzystamy z okazji i już jutro przedstawimy zasady zabawy, dokładnie wytłumaczymy, o co Nam chodzi i czemu ma to służyć. Przedstawimy pierwsze z dwunastu zadań. Dziś kilka szczegółów.
Gra toczyć się będzie w internecie na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek www.3rzeki.pl, oraz na fb na fanpagach prowadzonych przez LOT; Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek oraz 4 Pory Miłości.pl .

czytaj więcej »
 

Centrum Informacji czynne do 16-tej.

Centrum Informacji  czynne do 16-tej.

Centrum Informacji Turystycznej Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek uprzejmie informuje, że w okresie od 1 grudnia do 15 lutego jest czynne jedynie do godziny 16-tej.
Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 9 -16.

Centrum Informacji Turystycznej
Baśki Murmańskiej 164
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza

czytaj więcej »
 

Już w piątek trzynastego ...

Już w piątek trzynastego ...

Już wkrótce, w piątek trzynastego grudnia wystartuje nowa inicjatywa Centrum Informacji Turystycznej i LOT Trzech Rzek, internetowa zabawa, podsumowująca mijający rok.

„Zdarzyło się w 2013”

Dwanaście miesięcy, dwanaście zadań. Dla naszych przyjaciół, gości CIT ciekawe wspomnienie wydarzeń, w których brali udział. Dla wszystkich specyficzny przewodnik po Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek ale też przewodnik po działaniach Centrum Informacji i LOT. Więcej już jutro.

czytaj więcej »
 

Kojec płk Meciszewskiego – Rycerz.

Kojec płk Meciszewskiego – Rycerz.

Jeden z bardziej malowniczo położonych ogólnodostępnych obiektów modlińskiej twierdzy. Wzniesiony przez Rosjan w tym samym czasie, co koszary obronne (1832-1844). Kojec miał cztery kondygnacje, służył do obrony dwóch skrzydeł koszar. Dwie kondygnacje zostały poważnie uszkodzone w czasie I wojny światowej w sierpniu 1915 roku. Obecnie dwukondygnacyjny kojec jest tarasem widokowym z przepięknym widokiem na Spichlerz.
Dlaczego Rycerz? Przez mieszkańców Twierdzy kojec jest tak nazywany od blaszanej sylwetki Rycerza zamontowanej na tarasie widokowym, było to symbol działającej tu knajpki.
Wszystkich zainteresowanych losem Blaszanego Rycerza uspokajamy, ma się dobrze. Gdzie jest?
Znalazł schronienie w Garnizonie Nowowilejka u rotmistrza Macieja Kostrzewskiego. O garnizonie już wkrótce.

czytaj więcej »
 

poprzednia 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 z 98 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.