Przyroda na horyzoncie.

Kliknij aby powiększyć

Kolejna kapitalna inicjatywa Kampinoskiego Parku Narodowego to cykl wycieczek tematycznych realizowanych w ramach programu edukacyjnego „Przyroda na horyzoncie”.
W okresie od 22 listopada do 12 grudnia na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Granicy odbędzie się pięć spotkań które będą prowadzone przez pracowników dydaktycznych Kampinoskiego Parku Narodowego.
Organizatorzy przypominają o dostosowanym do zajęć terenowych i warunków atmosferycznych ubiorze.
Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Dojazd do ODM w Granicy we własnym zakresie

czytaj więcej »
 

Koncertowo i fotograficznie

Koncertowo i fotograficznie

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie koncertowo w sobotę 14 listopada o 17.00 w Smoszewie wystąpi bard Paweł Aldaron Czekalski , będzie nastrojowo i poetycko po koncercie organizatorzy zapraszają na ognisko.
Natomiast o 19.00 w klasztorze. Kapucynów w Zakroczymiu rozpocznie się koncert znanego tenora Krzysztofa Ciupińskiego – Świątka, to nie lada gratka dla miłośników pieśni patriotycznych.
Zaś do świata fotografii w sobotę i niedzielę zapraszają Polski Związek Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy. W weekend w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie odbędzie się już XI Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”.
Serdecznie zapraszamy. Na wszystkie opisywane wydarzenia wstęp wolny.

czytaj więcej »
 

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Święta Niepodległości organizowanych na terenie naszego działania. Najwcześniej, bo już we wtorek 10 listopada obchody zaczynają się w Wieliszewie, XV edycją Festiwalu Tańców Polskich.
W środę 11 listopada, uroczystości odbędą się w: Nowym Dworze Mazowieckim, Pomiechówku, Wieliszewie, Zakroczymiu. Msze Święte, uroczyste marsze, koncerty, składanie kwiatów. Szczegółowe programy wydarzeń związanych z Narodowym Świętem Niepodległości w naszym kalendarium.

czytaj więcej »
 

Podróż w czasie po Twierdzy Modlin

Podróż w czasie po Twierdzy Modlin

Twierdza Modlin staje się coraz bardziej przyjazna dla zwiedzających. Szlak Baśki Murmańskiej, wypożyczalnia rowerów, Park Trzech Kultur, to przykłady potwierdzające ten fakt. Ostatnio na tablicach informacyjnych przy najważniejszych, najcenniejszych historycznie obiektach pojawiły się kody QR. Zeskanowanie kodu smartfonem lub tabletem z dostępem do internetu pozwoli na swoistą podróż
w czasie, zobaczenie jak ten obiekt wyglądał dawniej.
Aby ta wędrówka była możliwa potrzebujesz:
• smartfona lub tableta z dostępem do internetu;
• aplikacji do skanowania kodów QR ( np. Google Goggles dostępnej za darmo
w Google Play)

Wszystkie zdjęcia wykorzystywane w projekcie pochodzą z archiwum Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowiecki. Pracownicy Wydziału Promocji , bo to im zawdzięczamy tą atrakcję, pracują nad wzbogaceniem bazy zdjęć udostępnianych w projekcie.

czytaj więcej »
 

Sobota i niedziela, co czynne, a co nieczynne

Sobota i niedziela, co czynne, a co nieczynne

W sobotę 31 października normalnie pracują:
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin godz. 10.00 -16.00
Muzeum Miejsce Pamięci - Palmiry godz. 10.00-18.00
Pływalnia w Nowym Dworze Mazowieckim 9.00 – 21.00
Park Linowy - Pomiechówek 12.00 – 17.00

W niedzielę 1 listopada będzie otwarte:
Muzeum Miejsce Pamięci - Palmiry godz. 10.00-18.00


Natomiast w ten weekend nie pracują:
Centrum Informacji Turystycznej w Twierdzy Modlin
Park Militarny w Twierdzy Modlin
Wieża Tatarska w Twierdzy Modlin
Ośrodek Dydaktyczno KPN – Muzealny w Granicy
Centrum Edukacji KPN w Izabelinie

czytaj więcej »
 

poprzednia 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 z 98 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.